5. 1. 2009

Prodám byt 3+kk v Praze - značka bez realitní kanceláře

Krize ne krize - ale objevil se byt mých snů. A abych si ho mohl pořídit, potřebuji prodat ten svůj. Což je zábava na pokračování - byť jsem začal, teprve včera. Zaútočit jsem se rozhodl přes tři inzertní servery: Realitymix.cz, BezRealitky.cz a SReality.cz

Den1

Nejvic sexy je projekt BezRealitky.cz. Kdo kdy s nějakou realitní společností přišel do styku, patrně s podobnou svoločí nechce mít nic moc společného. Pokud ne, tak je patrně šťastlivec, kterému se podaří, na co sáhne.

BezRealitky.cz

BezRealitky umožňuje jednoduchou registraci i přehledné a stručné podání inzerátu. Přidávání fotografií je trošku kostrbaté, ale ze všech tří služeb jako uživatel jsem byl nejspokojenější. Všechno funguje jak má, nikde nic nepřebývá, nikde nic nechybí: http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/12195-prodej-byt-vratislavska-praha

Vůbec je mi projekt BezRealitky velmi sympatický. Bohužel s ním nemá dobrou zkušenost, co se týče poptání služeb, jež zprostředkovává. Právník se mi ozval asi tři týdny po poptávce. Hypoteční poradce sice již po týdnu, ale nenabídl nic použitelného. Uvidíme, jak si povede při prodeji.

Realitymix.cz

Kdysi totálně nepoužitelná troska, dnes docela ambiciózní projekt. Má za sebou velmi silnou myšlenku zobrazování občanské vybavenosti v okolí každé nemovitosti. Navíc docela dobře vypadá. Bohužel jeho použitelnost je trošku divoká. Zaregiostroval jsem se a myslel si, že pod svým loginem vložím inzerát. Chyba lávky. Inzerát jsme zadal v podivně zkráceném formuláři, který např. ořezal popis na 200 písmen, aniž by cokoliv naznačil a množství údajů, které bylo možno vložit bylo velmi chudé. Byl jsem z toho hodně otrávený.

Shodou okolností o pár hodin později, jsem hledal nějaký autorizační mail a juknul do spamu, kde jsem měl mail s dalším (sic!) přístupem, tentokrát do adminu inzerátu, kde jsem mohl velmi pohodlně a košatě zadat informace o nabízené nemovitosti.

Trochu mě zmátlo, že ne vše co jsem vyplnil, se zobrazilo na webu a nevím, kam se informace poděly: http://realitymix.centrum.cz/detail.php?id=324753. Služba je zatím zdarma ve verzi beta, tak jsem roztrpčen nebyl (na Realitymixu se nemovitost velmi dobře hledá - sám jsem tu svoji novou našel právě tam), ale prezentace nabídkynení bůhví jak dobrá a to pomlčím o systému zadání inzerátu, kterému jsem snadno nepřišel na kloub.

SReality

Největší realitní server. Inzeráty jsou zpoplatněné. Vytvoření nabídky je hodně komplexní, systém trochu archaický, ale účelný. Bohužel jsem zase trochu prskal, neboť placená služba by neměla mít problémy s uploadem obrázků. Hrál jsem si s tím půl dne, než mě napadlo použít Internet Explorer 7 namísto FireFoxu 3, přes který již obrázky vložit šly: http://www.sreality.cz/1976441642. Zobrazení inzerátu je jednoduché, funkční takže spokojenost. Jediné, co mi tane v hlavě je otázka, jak při tak velké nabídce a s tak mizernými možnostmi vyhledávání v inzerátech člověk jež nepodniká v realitách vůbec může něco najít.

Den2

Za dopoledne jsme měl 20 telefonů od realitních kanceláří jestli mohou moji nabídku inzerovat (ano, proč ne), jestli jim můžu něco podepsat (ne), jestli si mohou přijít na nemovitost podívat (ne, až budete mít kupce, stavte se, zatím vám musí stačit mail, telefon a fotografie). Vlastně na mě použili téměř všechny finty uvedené na webu jakprodat.cz: http://jakprodat.cz/prodej-s-realitkou/#triky-realitek. Tento web doporučuji vlastně celý přečíst, pokud hodláte vstoupit do jednání s realitkami.

Ze zájemců, se neozval nikdo. Ne že bych byl nějak dramaticky překvapen, ale urodit se mohlo.

BTW cenu v inzerátech mám nadsazenou právě kvůli realitkám - kdybyste měli zájem, nebo o někom věděli - sleva 300kKč jistá :-)

1 komentář:

Engeor řekl(a)...

No jestli nadsazena cena nevysvetluje, ze se jeste nikdo neozval :-)